Latest posts

Latest posts

 • Čo môže spôsobiť zle vykonaná hydroizolácia základov?
  Čo môže spôsobiť zle vykonaná hydroizolácia základov?

  Hydroizolácia základov chráni základy vašej nehnuteľnosti pred vlhkosťou a preniknutím vody do konštrukcie alebo samotnej budovy. Zle vykonaná hydroizolácia základov môže mať mnohé následky, ktoré sa môžu prejaviť hneď alebo vás budú trápiť dlhé roky. Spoločne si povieme, aké sú najčastejšie následky zle vykonanej hydroizolácie a prečo ju nechať na odborníkoch.

  Viac
 • Energetická efektívnosť hydroizolácie stavby
  Energetická efektívnosť hydroizolácie stavby

  Hydroizolácia nehnuteľnosti je dôležitou súčasťou každého stavebného projektu. Svoje využitie nájde nielen v exteriéri na fasádach a streche, ale aj pri budovaní a izolácii samotných základov domu, suterénu i v kúpeľniach. Vďaka hydroizolácii chránite váš dom pred vodou a vlhkosťou, čo zlepšuje jeho energetickú efektívnosť a šetrí vaše náklady. 

  Viac
 • Časté chyby pri hydroizolácii základov a ako im predísť
  Časté chyby pri hydroizolácii základov a ako im predísť

  Hydroizolácia základov je kľúčovým procesom pri zabezpečí stavby pred prienikom vody a vlhkosti.  Tak ako pri každej stavebnej činnosti je dôležité jej správne vykonanie, inak môžete očakávať vážne problémy. Pozrime sa spoločne na štyri najčastejšie chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť pri hydroizolácii základov a spôsoby, ako im predísť.

  Viac
 • 3 hydroizolačné materiály súčasnosti: Ako si vybrať ten správny pre váš projekt?
  3 hydroizolačné materiály súčasnosti: Ako si vybrať ten správny pre váš projekt?

  Hydroizolácia je nevyhnutnou súčasťou stavebníctva, hydroizolačná vrstva totiž chráni budovy a ich konštrukčné komponenty pred škodlivými účinkami vlhkosti. Správne vybrané a správne použité materiály vedia zabezpečiť dlhú životnosť stavby a minimalizovať údržbu a škody. Ponúkame vám prehľad troch najpoužívanejších materiálov na hydroizoláciu, ktoré sú dnes na trhu.

  Viac
 • Zelené strechy a ich význam: Hydroizolácia pre udržateľnú budúcnosť
  Zelené strechy a ich význam: Hydroizolácia pre udržateľnú budúcnosť

  Zelené strechy sa začínajú dostávať do popredia konečne aj na našom území. Primárne ide o verejné budovy, obecné úrady či veľké obchodné centrá, nájdeme ich už ale aj v niektorých radových zástavbách. Ekologické strechy majú mnoho výhod, pokiaľ ale nezabezpečíme pri ich inštalácii správnu hydroizoláciu strechy, môže sa úžitok zmeniť na nekonečné problémy.

  Viac
 • 7 výhod využitia hydroizolačného náteru pri hydroizolácii vašej strechy
  7 výhod využitia hydroizolačného náteru pri hydroizolácii vašej strechy

  Staviate alebo plánujete rekonštrukciu strechy? Nezabudnite na jednu z najdôležitejších vecí, a tou je hydroizolácia, ktorá chráni váš majetok pred vodou. Na hydroizoláciu sa v súčasnosti najčastejšie používajú hydroizolačné pásy, fólie a nátery. Dnes sa spoločne pozrieme na 7 výhod hydroizolačného náteru, a prečo si ho vybrať.  

  Viac
 • STOP vlhkosti na balkónoch a terasách – Ako na to?
  STOP vlhkosti na balkónoch a terasách – Ako na to?

  Balkón a terasa sú dnes bežnou súčasťou nehnuteľností a ich existencia výrazne zvyšuje hodnotu vášho bytu alebo domčeka. Ide o miesta, kde plánujeme oddychovať, zasadiť si kvietky, bylinky, grilovať, popíjať kávu a čítať knihu po náročnom dni v práci. Na to, aby nám balkón alebo terasa slúžili roky bez problémov je potrebné zabezpečiť pri ich realizácii alebo rekonštrukcii správnu hydroizoláciu. Inak vás bude trápiť vlhkosť.

  Viac
 • Nezanedbávajte hydroizoláciu kúpeľne, len sprchový kút nestačí
  Nezanedbávajte hydroizoláciu kúpeľne, len sprchový kút nestačí

  Ak staviate nový domček alebo rekonštruujete starý dom/byt, kúpeľňa je jednou zo základných a najdôležitejších miestností. Využívame ju každý deň a keďže sa v nej narába najmä s vodou, je dôležité nezanedbať hydroizoláciu. Mnohí si myslia, že stačí izolovať iba sprchové kúty či okolie vane, povedzme si, prečo je to nedostatočné.  

  Viac
 • Čo je to hydroizolácia striech a ako môže pomôcť vášmu domu?
  Čo je to hydroizolácia striech a ako môže pomôcť vášmu domu?

  Či už staviate nový domov, alebo uvažujete nad rekonštrukciou strechy, je potrebné uvažovať nad hydroizoláciou. Vďaka nej ochránite váš domov pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Nikto predsa nechce mať doma mokro.  

  Viac
 • Základy v suchu – aké materiály použiť pri hydroizolácii základov vášho domu?
  Základy v suchu – aké materiály použiť pri hydroizolácii základov vášho domu?

  Podzemná voda, nadmerná vlhkosť, zatekanie, mokré steny, plesne... a mohli by sme pokračovať. Nočnou morou každého vlastníka rodinného domu sú mokré steny, zatekanie do pivníc, suterénov, plesne spojené s vysokou vlhkosťou a v konečnom dôsledku narušenie stavby podzemnou vodou. Práve to je dôvod, prečo je už pri výstavbe základov dôležité myslieť na kvalitnú hydroizoláciu, aby podzemná voda zostala mimo váš domov.

  Viac
Showing 1 to 10 of 10 (1 Pages)