Latest posts

 • Hydroizolácia: Všetko, čo ste o nej chceli vedieť
  Hydroizolácia: Všetko, čo ste o nej chceli vedieť

  Hydroizolácia je kľúčovým prvkom, ak chcete svoju stavbu ochrániť pred vlhkosťou či prienikom vody. V mnohých stavbách je nevyhnutná nielen pri hasení rôznych problémov s prienikom vody, ale zároveň aj povinnou jazdou už priamo pri výstavbe. Ak ste dosiaľ mali dojem, že o hydroizolácii toho veľa neviete, čítajte ďalej. V nasledujúcom článku sa dozviete najčastejšie otázky, ktoré ľudia v súvislosti hydroizoláciou kúpeľne, hydroizoláciou strechy, pivnice či iných častí budovy riešia. Zároveň...

  Viac
 • Penetrácia: Aké má výhody a ako vybrať vhodný penetračný náter?
  Penetrácia: Aké má výhody a ako vybrať vhodný penetračný náter?

  Penetrácia je neodmysliteľnou súčasťou mnohých procesov v rámci stavebníctva a renovácií interiérov aj exteriérov. Čaká aj vás v dohľadnej dobe rekonštrukcia, stavba domu alebo hydroizolácia a zaujíma vás viac informácií práve o penetrácii? V tom prípade čítajte ďalej.

  Viac
 • Striekaná hydroizolácia: Aké sú jej výhody?
  Striekaná hydroizolácia: Aké sú jej výhody?

  Vlastníte nehnuteľnosť s plochou strechou? Máte počas roka problémy so zatekaním, ktoré vám z dlhodobého hľadiska poškodzujú nehnuteľnosť? Riešite počas leta prehrievanie strechy a vaše účty za energie stúpajú rýchlosťou svetla? A čo počas zimných mesiacov, zvláda vaša strecha zmeny a vplyvy nepriaznivého počasia? Ak ste si čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali áno, mali by ste pouvažovať nad novou hydroizoláciou. My vám v tomto článku predstavíme striekanú hydroizoláciu, ktorá skrýva...

  Viac
 • Čo môže spôsobiť zle vykonaná hydroizolácia základov?
  Čo môže spôsobiť zle vykonaná hydroizolácia základov?

  Hydroizolácia základov chráni základy vašej nehnuteľnosti pred vlhkosťou a preniknutím vody do konštrukcie alebo samotnej budovy. Zle vykonaná hydroizolácia základov môže mať mnohé následky, ktoré sa môžu prejaviť hneď alebo vás budú trápiť dlhé roky. Spoločne si povieme, aké sú najčastejšie následky zle vykonanej hydroizolácie a prečo ju nechať na odborníkoch.

  Viac
 • Energetická efektívnosť hydroizolácie stavby
  Energetická efektívnosť hydroizolácie stavby

  Hydroizolácia nehnuteľnosti je dôležitou súčasťou každého stavebného projektu. Svoje využitie nájde nielen v exteriéri na fasádach a streche, ale aj pri budovaní a izolácii samotných základov domu, suterénu i v kúpeľniach. Vďaka hydroizolácii chránite váš dom pred vodou a vlhkosťou, čo zlepšuje jeho energetickú efektívnosť a šetrí vaše náklady. 

  Viac
 • Časté chyby pri hydroizolácii základov a ako im predísť
  Časté chyby pri hydroizolácii základov a ako im predísť

  Hydroizolácia základov je kľúčovým procesom pri zabezpečí stavby pred prienikom vody a vlhkosti.  Tak ako pri každej stavebnej činnosti je dôležité jej správne vykonanie, inak môžete očakávať vážne problémy. Pozrime sa spoločne na štyri najčastejšie chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť pri hydroizolácii základov a spôsoby, ako im predísť.

  Viac
 • 3 hydroizolačné materiály súčasnosti: Ako si vybrať ten správny pre váš projekt?
  3 hydroizolačné materiály súčasnosti: Ako si vybrať ten správny pre váš projekt?

  Hydroizolácia je nevyhnutnou súčasťou stavebníctva, hydroizolačná vrstva totiž chráni budovy a ich konštrukčné komponenty pred škodlivými účinkami vlhkosti. Správne vybrané a správne použité materiály vedia zabezpečiť dlhú životnosť stavby a minimalizovať údržbu a škody. Ponúkame vám prehľad troch najpoužívanejších materiálov na hydroizoláciu, ktoré sú dnes na trhu.

  Viac
 • Zelené strechy a ich význam: Hydroizolácia pre udržateľnú budúcnosť
  Zelené strechy a ich význam: Hydroizolácia pre udržateľnú budúcnosť

  Zelené strechy sa začínajú dostávať do popredia konečne aj na našom území. Primárne ide o verejné budovy, obecné úrady či veľké obchodné centrá, nájdeme ich už ale aj v niektorých radových zástavbách. Ekologické strechy majú mnoho výhod, pokiaľ ale nezabezpečíme pri ich inštalácii správnu hydroizoláciu strechy, môže sa úžitok zmeniť na nekonečné problémy.

  Viac
 • 7 výhod využitia hydroizolačného náteru pri hydroizolácii vašej strechy
  7 výhod využitia hydroizolačného náteru pri hydroizolácii vašej strechy

  Staviate alebo plánujete rekonštrukciu strechy? Nezabudnite na jednu z najdôležitejších vecí, a tou je hydroizolácia, ktorá chráni váš majetok pred vodou. Na hydroizoláciu sa v súčasnosti najčastejšie používajú hydroizolačné pásy, fólie a nátery. Dnes sa spoločne pozrieme na 7 výhod hydroizolačného náteru, a prečo si ho vybrať.  

  Viac
 • STOP vlhkosti na balkónoch a terasách – Ako na to?
  STOP vlhkosti na balkónoch a terasách – Ako na to?

  Balkón a terasa sú dnes bežnou súčasťou nehnuteľností a ich existencia výrazne zvyšuje hodnotu vášho bytu alebo domčeka. Ide o miesta, kde plánujeme oddychovať, zasadiť si kvietky, bylinky, grilovať, popíjať kávu a čítať knihu po náročnom dni v práci. Na to, aby nám balkón alebo terasa slúžili roky bez problémov je potrebné zabezpečiť pri ich realizácii alebo rekonštrukcii správnu hydroizoláciu. Inak vás bude trápiť vlhkosť.

  Viac
Showing 1 to 10 of 13 (2 Pages)